Paslanmaz U-H-T Profil

Paslanmaz U-H-T Profil

Çelik profiller, bir yapı ürünü olarak çelikten elde edilen günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanları ve şekilleri geniş bir yelpazede olan çelik profiller farklı kodlarla tanımlanmıştır. Genel terminoloji itibariyle çelik yapılardaki kullanım alanlarına göre şekillendirilen profillere; H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS gibi isimler verilmektedir.

Çelik profiller kalite standartlarına göre de çeşitli isimler alırlar. Türkiye’de en çok kullanılan çelik profil kalitesi Avrupa’da tercih edilen profillerdir ve S235/S275 kalitesini taşırlar.

Çelik profiller çeşitli şekillerde üretilirler. Bu şekiller benzerlik gösterdikleri harflerle anılırlar. Bunlardan bazıları C profil, Sigma profil, U profil ve Z profildir. Yaygın olarak kullanılan bu profil türleri birbirlerine geçirilebilme ve sökülebilme özellikleri ile ön plana çıkarlar.

Paslanmaz çelik profiller, firmamızın temel ürünlerinden biri olarak sürekli stoklarımızda bulunmaktadır. En iyi kalitede ve uygun fiyatlı ürünlerimiz için bizimle iletişime geçerek teklif alabilirsiniz. Sizi de mutlu müşterilerimiz arasında görmekten onur duyarız.