Paslanmaz Fittings – Bağlantı Parçaları

Paslanmaz Fittings - Bağlantı Parçaları

Paslanmaz çelik boru malzemelerin tüm bağlantılarına fittings veya bağlantı parçaları adı verilmektedir. Fittings veya diğer adıyla paslanmaz bağlantı parçaları, paslanmaz borularda yaygın olarak kullanılır. Paslanmaz borular da bağlantı oluşturmak, farklı kollar eklemek, ince yapılardan kalın yapılara veya tam tersi durumalar da birleşme görevi yapmak ve malzemede dönüş yapmak için kullanılırlar. Genel olarak kullanım alanları; kimya, gıda ve ilaç endüstrileridir.

Paslanmaz dişli fittingsler, 16 bar’a kadar nominal basıncı ve 95 ° C’ye kadar (maksimum sıcaklık – 120 ° C) sıcaklığa sahip sistemlerde kullanım için tasarlanmıştır.

Paslanmaz Dişli Fittings
Yapısında bulunan dişliler sayesinde uygulama yapılacak alana kolay ve hızlı kenetlenebilen parçalara dişli fittings denir. Genellikle iki parmak kalınlığındaki hatlarda kullanılmaktadırlar.

Paslanmaz Kaynaklı Fittings
Kaynaklı fittings ürünler kendi adından da anlaşılacağı üzere kaynak yöntemleriyle bağlanan ürünlerdir. Bağlantılarında kaynak kullanımından dolayı, yüksek basınçlara karşı dayanıklıdırlar.

Fittingslerin başlıca özellikleri ve avantajları
Kimyasal maddelere karşı yüksek dirençlidirler
Mekanik olarak yüksek dayanıklığa sahiptirler
Çeşitli çalışma sıcaklıklarına karşı dayanıklıdırlar
Korozyona karşı dirençli ürünlerdir
Mekanik gerilimlere karşı dayanıklı ürünlerdir
Paslanmaz çelik yapısından dolayı hijyeniktirler bu nedenle gıda endüstrisinde ve evsel su sistemlerinde kullanılabilirler
Görünümleri estetik ürünlerdir
Montaj aşamaları kolaydır, istenildiği zaman sökülerek tekrar takılabilirler
UV ışınlarına dayanıklıdır, dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilirler
Paslanmaz çelik hijyeniktir, bu nedenle gıda endüstrisinde ve evsel su temininde kullanılabilir.

Paslanmaz çelik lamalar firmamızın temel ürünlerinden biri olarak sürekli stoklarımızda bulunmaktadır. En iyi kalitede ve uygun fiyatlı ürünlerimiz için bizimle iletişime geçerek teklif alabilirsiniz. Sizi de mutlu müşterilerimiz arasında görmekten onur duyarız.

Satışını Yapmış Olduğumuz Paslanmaz Fittings Kalite Standartları
304 ( 1.4301 )
304L ( 1.4307 )
316 ( 1.4401 )
316L ( 1.4404 )